2 Şubat 2008 Cumartesi

Ne istiyorum bir bilsem

En son mutlu olduğum zamanı hatırlıyorum da, bidakka ne zaman dı o. Aman Allahım hatırlamıyorum. Şimdi insanın karnında taş olduğu zaman ne yapar gider yazı yazar. Bende bu taşı yazı yazarak öğüteceğim ve her okuyana bir kim tanesi vereceğim. Çok paylaşımcıyım.


Öncelikle ilişkilerden başlayalım. Diyelim ki bir ilişki içerisindesiniz, ama biliyorsunuz ki mutlu bir sonu yok. Ne yaparsınız

a- Bitene kadar tadına varır kendimi kandırırım

b- Böyle bi ilişkiye başlamam

c- Önce denerim sonra bitiririm

Doğru cevabı bilmiyorum. Çok fazlada doğry bildiğim söylenemez bildiklerimide uygulamıyorum zaten. Buraya doğruları da yazmaya gelmedik. Buraya yaptığımız şeyleri yazmaya geldik. Evet biz “c” şıkkını seçtik, daha doğrusu seçmişiz de haberimiz yok.


Aslında evet ilişkiler genelde mutlu son ile bitmez ne kadar mükemmel ve harika başlar ise başlasın. Ama bazen olur da karşı taraflar birbirlerine fedakarlık yapmaya başlar işte bu zaman ilişkiler daha fazla uzar. Segide fedakarlık çok önemli değil mi zaten. Sevdiğiniz insan için nelerden vazgeçersiniz? Bu arada kötümser olmayalım, belki mutlu son ile bitebilirde. Peki eğer ilişki içerisinde bulunan insanlardan biri bu ilişkinin mutlu son ile bitmeyeceğini biliyorsa ve diğer kişi fedakarlık yapmaya hazırsa ne olur. İlişki uzar, uzadıkça ilginçleşir ayrılması zorda olur bazen, bazen ise sadece bir yalan. Ama hep üzülen birileri olur etrafta.


aranot: başım o kadar ağrıyor ki anlatamam ama genede yazmaya devam edicem içimden ne gelirse yazıcam. Moralim bozuk, üzgünüm mutsuzum. Bunu paylaşıcaz ki senle evliliğimiz amacına ulaşsın.


Şimdi açıkçası dolanmaçlı yollara son. Neler oldu anlatıcam. Bi gün bi kızla sabahtan akşama kadar birlikte olduk. Çok eğlenceli idi gerçe çok fazla konuşmuyordu ama eğlenceli ve hoş idi. Sonra bir birlikteliğe başladık.

Sonra ben dedim ki “olmaz ben seni böle görmüyorum da şöyle görüyorum”


ondan sonra dedim ki “yahu ben sana karşı bişeyler hissetmişim sanırsam bi deneyelim”


Sonra dedim ki “Yahu ben san akarşı birşey hissetmiyorum kusura bakma artık daha fazla zamanımızı almayalım.”


Peki bu davranışı haklı çıkartacak şey nedir. Yada bu davranış haklı çıkabilir mi? O kadar fazla düşünce o kadar fazla sorun varki aslında. Sanırım bazen hanisi ağar basar ise ona göre karar veriyorum. Ve inanılmaz bir şekilde hayatımda birşeyler yapmaya korkuyorum. İstediğim tek şey hayatımı dondurmak. Keşke hayatın bi pause tuşu olsa idi. Tuşuna basar sonra kumandayı dipsiz bi kuyuya atardım. Kötü olduğum zamanlar açar film izler ve beyinimin düşünmesini engellerim. O kadar fazla düşünvarki kafamda. Bu yazıya bile başladıktan sonra aklıma birsürü şey geliyor ve daldan dala atlıyorum. Kendime bir türlü konsantre olamıyorum. Ben Çok kötü, iyi bir insanım ve bu işleri dahada karmaşık bir hale getiriyor.


Ne diyorduk bu davranışımı nasıl açıklarım. Haksız bile olsam nasıl açıklarım. Öncelikle evet birşeyler çok tatlı ve güzel şeyler hissediyordum. Büyüyebilirdi değişebilirdi. Ama aklımda o kadar soru işareti ve düşünde vardı ki neler mi. 1- Yahu problemim var benim önce onları çözmem gerek. 2- Çok uzun süreceğine inanmıyorum. Gibi sorunlar. Birde şöyle bir durum vardı ki, “Boş durmaktan sa biriyle birlikte olmak daha iyidir, takıl et” Bu kesinlikle kendimi içine koyamadığım bir yerdi. Biri ile bu düşünce ile birlikte olamam. Salaklık bende ki, içimden gelen sesi değilde gittim benden başka kişileri dinledim asıl problem bu. Ben eğlence olsun diye biri ile çıkamıyorum. Anlamam yaşama hissetmem gerekli. Şuraya yaşamaıma bir baksana. O kadar kötü ki anlatamaya kelimeler yetmez. Neden çünkü kendimi hissedemiyorum yaşadığım yaşamı hissedemiyorum ve bundan dolayı aynı ilişkide yaptığım gibi onu birkenara atmışım. Bazen bu içimi sıkıyor ve beni üzüyor bu zamanlarda da beynimi düşünmekten alı koyacak şeyleri çok iyi biliyorum. Direk gidip beynimi uyuşturuyorum.


Peki elimde ne var. Üzdüğüm bir insan. Buda çok etkiledi beni. Aslında kimseyi üzmek isetemem gerçekten istemem. Bak gene sıkıntı sizilcem çıktı.


Aklımda o var, umarım iyidir ve üzülmüyordur diyorum kendi kendime. Ondan sonrda oturup kendime yaşamıma üzülüyorum. Ne zaman iyi şeyler yapmak için çalışmaya başlayacağım bilmiyorum. Ne kadar tembel oldum ben. . . yazmaya devam edeceğim bu konuda, unutmassam ve uyuşukluk etmessem tabi....

1 yorum:

MS dedi ki...

artık biliyorum